Hoppa till sidans innehåll

Lektionsschema


Så här fördelar sig våra lektioner över veckan

B-ponny

D-ponny

Ponny lördagar

Miniknattar och ridlekis

Häst

 

B-ponny

Måndag kl. 16 Sofia Johansson  
  kl. 16.50  Anna Skog  
  kl. 17.40  Sofia Johansson  
  kl. 18.30 Sofia Johansson  
  kl. 19.20 Sofia Johansson  
       
Tisdag kl. 16 Lisa Larsson  
  kl. 16.50 Petra Wall  
  kl. 17.40 Lisa Larsson  
  kl. 18.30 Sofia Johansson  
  kl. 19.20 Sofia Johansson  
       
Onsdag kl. 16 Lina Perkovic  
  kl. 16.50 Lisa Larsson  
  kl. 17.40 Anna Skog  
  kl. 18.30 Lisa Larsson  
  kl. 19.20 Cicci Jivemo  
       
Torsdag kl. 14.30 Fia Krügel Pararyttare
  kl. 15.30 Fia Krügel Pararyttare
  kl. 16.50 Cecilia Kindström  
  kl. 17.40 Cecilia Kindström  
  kl. 18.30 Cecilia Kindström  
  kl. 19.20 Cecilia Kindström  
       
Fredag kl. 13.50 Fia Krügel Pararyttare
  kl. 15. Fia Krügel Pararyttare
  kl. 16 Lisa Larsson  
  kl. 16.50 Fia Krügel  
  kl. 17.40 Lisa Larsson  
  kl. 18.30 Lisa Larsson  
       
Lördag    Se schema nedan  

 

D-ponny

Måndag kl. 16 Anna Skog  
  kl. 16.50  Petra Wall  
  kl. 17.40 Petra Wall  Dressyr
  kl. 18.30 Lina Perkovic  
  kl. 19.20 Lina Perkovic  
       
Tisdag kl. 14.45 Lina Perkovic Gumaeliusskolan
  kl. 14.45 Lisa Larsson Gumaeliusskolan
  kl. 16 Lina Perkovic  
  kl. 16.50 Lina Perkovic  
  kl. 17.40 Sofia Johansson  
  kl. 18.30 Lisa Larsson  
  kl. 19.20 Lisa Larsson  
       
Onsdag kl. 14 Cicci Jivemo Gumaeliusskolan
  kl. 14 Lina Perkovic Gumaeliusskolan
  kl. 16.50 Cicci Jivemo Hoppgrupp
  kl. 17.40 Cicci Jivemo Hoppgrupp
       
Torsdag kl. 16.50 Petra Wall  
  kl. 17.40 Petra Wall  
  kl. 18.30 Angelica Gehlin  
  kl. 19.20 Fia Krügel  
       
Fredag kl. 14.30 Cecilia Kindström Gumaeliusskolan
  kl. 14.30 Lisa Larson Gumaeliusskolan
  kl. 16 Fia Krügel  
  kl. 16.50 Lisa Larsson  
  kl. 17.40 Petra Wall  
  kl. 18.30 Petra Wall  
       
Lördag   Se schema nedan  

 

Ponny lördagar

Lördag kl. 8.30 Lisa Larsson  B-ponny
  kl. 8.30 Angelica Gehlin  
  kl. 9.20 Lisa Larsson B-ponny
  kl. 9.20 Angelica Gehlin  
  kl. 10.50 Lisa Larsson B-ponny
  kl. 10.50 Angelica Gehlin  
  kl. 11.40  Angelica Gehlin  
  kl. 12.30 Lisa Larsson B-ponny
  kl. 12.30 Angelica Gehlin  

 

Miniknattar och ridlekis

Söndag kl. 9.30-10.30 Sofia Johansson Ridlekis
  kl. 11-12.30 Sofia Johansson Miniknattar
  kl. 13.30-14.30 Sofia Johansson Ridlekis
  kl. 15-16 Soifa Johansson Ridlekis

 

Häst

Måndag kl. 8 Anna Skog  
  kl. 16  Lina Perkovic  
  kl. 16.50  Lina Perkovic  
  kl. 17.40 Angelica Gehlin  
  kl. 18.30 Angelica Gehlin  
  kl. 19.20 Petra Wall  
  kl. 20.20 Petra Wall  
  kl. 21.10 Petra Wall  
       
Tisdag kl. 8 Anna Skog Drop-in
  kl. 15.45 Fia Krügel Pararyttare
  kl. 16.50 Fia Krügel  
  kl. 17.40  Fia Krügel  
  kl. 18.30 Petra Wall Dressyrgrupp
  kl. 19.20 Petra Wall  
  kl. 20.20 Petra Wall  
  kl. 21.10 Petra Wall  
       
Onsdag kl. 18.30 Anna Skog Hoppgrupp
  kl. 19.20 Anna Skog Hoppgrupp
  kl. 20.20 Cicci Jivemo  
  kl. 21.10 Anna Skog Grp. utan hoppning
       
Torsdag kl. 15.30 Lisa Larsson Pararyttare
  kl. 16.50 Fia Krügel  
  kl. 17.40 Fia Krügel  
  kl. 18.30 Fia Krügel  
  kl. 19.20 Petra Wall  
  kl. 20.20 Petra Wall  
  kl. 21.10 Petra Wall  
       
Fredag kl. 8 Fia Krügel  
  kl. 16 Anna Skog  
  kl. 16.50 Anna Skog  
  kl. 17.40  Anna Skog  
  kl. 18.30 Anna Skog  
       
 Lördag  kl. 8.30 Fia Krügel  
   kl. 9.20 Fia Krügel  
   kl. 10.50 Fia Krügel  
   kl. 11.40 Fia Krügel  
   kl. 12.30 Fia Krügel  
       
Extraridning lördagar ponny och häst  
  kl. 14.15 Angelica Gehlin/
PetraWall
 
  kl. 15.15 Angelica Gehlin/
Petra Wall
 
  kl. 16.15 Angelica Gehlin/
Petra Wall
 
Uppdaterad: 21 JUL 2021 18:48 Skribent: Lotten Beijer-Ahlqvist

Faceboo_ofk_190

Instagram ofk

Instagram aktivitet

 

Logo Stockås torvströ

Kommuninvest_banner_190

Sisu_banner_170x170 

Postadress:
Örebro FK - Ridsport
Diedens allé 2
70345 Örebro

Kontakt:
Tel: 019272135
E-post: kansli@orebrofaltrit...

Se all info